Міське озеро 2018-04-02T15:27:42+02:00

Міське́ о́зеро (інша назва — Станісла́вське мо́ре) — найбільше штучне озеро міста Івано-Франківська. Розташоване в південно-західній частині міста, на захід парку ім.Шевченка. Площа водного плеса – 32,8 га. Глибина від 2.5 до 5 м.

У 1954 році газета «Прикарпатська правда» сповістила, що незабаром у Станіславі з’явиться центральне міське озеро площею 36 га та глибиною від 3 до 5 м.

Для цього планувалось здійснити грандіозні земельні роботи, вибрати 98 тисяч кубометрів ґрунту, укласти дамбу, впорядкувати прилеглу територію. Там же наводився план озера, яке було поділено на кілька зон. Уздовж північного боку, паралельно дачному масиву, простягалася зона човнових змагань, у західній частині містилась зона рибної ловлі, центр водойми мала займати зона пляжу із плавучим рестораном, а на сході – спортивний сектор і пристань для човнів.

Наприкінці березня почались роботи, до яких активно залучали колективи міських підприємств. Озеро споруджувалось на болотистій місцевості, яку перерізали численні притоки Бистриці Солотвинської. І хоча газета обіцяла, що вже влітку «трудящі будуть купатися у новій водоймі», в термін не вклалися.

Лише в червні 1955-го зруйнували перемичку, води Бистриці почали заповнювати котлован. Днем народження нового озера стало 26 червня – саме тоді провели урочисте відкриття.

Озеро стало улюбленою зоною для відпочинку городян і гостей міста. Це вельми мальовниче місце. Працює човнова станціяможна взяти на прокат човни та катамарани.

Песередині озера є «Острів кохання», який є найбільш романтичним міцем, куди за традицією приходять освідчуватися в коханні, проводити шлюбні церемонії, фотографуватися.

 

 

http://vilne.info/2017/05/23/v-ivano-frankivsku-u-miske-ozero-zapustili-mayzhe-pivtonni-bilogo-amura-foto-video/

http://www.blitz.if.ua/news/na-miskomu-ozeri-komunalnyky-skosyly-vsi-vodorosti-na-cherzi—nimecke.html

 

http://gk-press.if.ua/u-frankivsku-bilya-miskogo-ozera-vysadzhuyut-dereva-2/